Badminton

23rd Evening

Badminton Singles 19 to 60
Group A
5:30 to 10 Sr No. Player Name Vs. Player Name
1 Parimal Vaidya Vs. Sameer Khare
2 Sameer Khare Vs. Vikas V. Kawale
3 Vikas V. Kawale Vs. Rahul Deshpande
4 Rahul Deshpande Vs. RAJENDRA SAOJI
5 RAJENDRA SAOJI Vs. Parimal Vaidya
Badminton Singles 19 to 60
Group B
3 to 6 Sr No. Player Name Vs. Player Name
6 Anand Tanksale Vs. Chandrakant Manke
7 Chandrakant Manke Vs. Kaustubh A. Patil
8 Kaustubh A. Patil Vs. Anand Gupta
9 Anand Gupta Vs. Alhad V. Gokhale
10 Alhad V. Gokhale Vs. Anand Tanksale
Badminton Singles 19 to 60
Group c
5:30 to 10 Sr No. Player Name Vs. Player Name
11 Jaideep Sathe Vs. Nitin Pandit
12 Nitin Pandit Vs. Abhijeet Piprodhe
13 Abhijeet Piprodhe Vs. Sudhir Wankhede
14 Sudhir Wankhede Vs. Rakesh Patni
15 Rakesh Patni Vs. Jaideep Sathe
Badminton Singles 19 to 60
Group D
3 to 6 Sr No. Player Name Vs. Player Name
16 Abhijeet Deshpande Vs. Yash P. Bage
17 Yash P. Bage Vs. Priyush Shukla
18 Priyush Shukla Vs. Rigved S. Mujumdar
19 Rigved S. Mujumdar Vs. Tejas Patil
20 Tejas Patil Vs. Swaroopraj shrivastava
21 Swaroopraj shrivastava Vs. Abhijeet Deshpande
Badminton Singles (F)
5:30 to 8 Sr No. Player Name Vs. Player Name
1 Mansi Patwardhan Vs. Priyanka Khedkar
2 Priyanka Khedkar Vs. Fatema Fidvi
3 Fatema Fidvi Vs. Mansi Patwardhan
Badminton Singles (F) final

24th morning 8 am to 11 am

Badminton Singles Under 19
8AM to 11AM Sr No. Player Name Vs. Player Name
1 Arnav Arya Vs. Sahil Kashikar
2 Sahil Kashikar Vs. Ved Gujar
3 Ved Gujar Vs. Rugved Ghime
4 Rugved Ghime Vs. Bhargava Vaidya
5 Bhargava Vaidya Vs. Arnav Arya
6 Nachiket Arya Vs. Ishan Kashikar
7 Ishan Kashikar Vs. Shlok Gujar
8 Shlok Gujar Vs. Saksham Upadhyay
9 Saksham Upadhyay Vs. Pratham A. Gupta
10 Pratham A. Gupta Vs. Ajinkya A. Deshpande
11 Ajinkya A. Deshpande Vs. Nachiket Arya
Badminton Singles under14 (F)
1 Taniya Patwardhan Vs. Rida Sethi
2 Rida Sethi Vs. Ishika Bhalla
3 Ishika Bhalla Vs. Taniya Patwardhan
Badminton Singles under14 (F), final
Badminton Singles 60+
9:30 to 11 Sr No. Player Name Vs. Player Name
1 J.K. Rathod Vs. Shirish Kumar Rangole
2 Shirish Kumar Rangole Vs. Arvind Kulkarni
3 Arvind Kulkarni Vs. J.K. Rathod
4 Sharad M. Mahajan Vs. Deepak Joshi
5 Deepak Joshi Vs. Sharad S. Deshpande
6 Sharad S. Deshpande Vs. Sharad M. Mahajan

24th evening 3pm to 10 pm

Badminton Doubles
4PM to 10PM Sr No. Player Name Vs. Player Name
1 Jaideep Sathe, Sharad Mahajan Vs. Anand Tanksale, Parimal Vaidya
2 Abhijeet Deshpande, Dr. Rajkumar Khandelwal Vs. Adwait Manohar, Vijay Bramhe
3 Anand Tanksale, Parimal Vaidya Vs. Priyush Shukla, Vrushal Sumbh
4 Adwait Manohar, Vijay Bramhe Vs. Piprode, Wankhede
5 Priyush Shukla, Vrushal Sumbh Vs. Nitesh Upadhyay, Keyur Kelkar
6 Piprode, Wankhede Vs. Anand D, Alladh G
7 Nitesh Upadhyay, Keyur Kelkar Vs. Rahul Deshpande, Kaustub Patil
8 Anand D, Alladh G Vs. Swaroopraj Shrivastava, Nitin Gaiwande
9 Rahul Deshpande, Kaustub Patil Vs. Pratik puri, Indranil Damle
10 waroopraj Shrivastava, Nitin Gaiwande Vs. AJIT BHARTIYA & —–
11 Pratik puri, Indranil Damle Vs. RAJENDRA SAOJI + —-
12 AJIT BHARTIYA & —– Vs. Abhijeet Deshpande, Dr. Rajkumar Khandelwal
13 RAJENDRA SAOJI + —- Vs. Jaideep Sathe, Sharad Mahajan
Badminton Doubles (under 19)
3PM to 4PM Sr No. Player Name Vs. Player Name
1 Gunjan Sutane, Bhargav vaidya Vs. Gujar Ved, Shlok Gujar
2 Gujar Ved, Shlok Gujar Vs. Arnav Arya, Nachiket Arya
3 Arnav Arya, Nachiket Arya Vs. Gunjan Sutane, Bhargav vaidya
Badminton Doubles (under 19), final
Badminton Doubles mixed
6PM to 8PM Sr No. Player Name Vs. Player Name
1 Milind Kekre, Neelima Mujumdar Vs. Arjun Phatak, Dhanashree Phatak
2 Arjun Phatak, Dhanashree Phatak Vs. Sharad Mahajan, Neelima Mahajan
3 Sharad Mahajan, Neelima Mahajan Vs. Prasad Khedkar, Priyanka Khedkar
4 Prasad Khedkar, Priyanka Khedkar Vs. Tejas Patil, Rohini Patil
5 Tejas Patil, Rohini Patil Vs. Milind Kekre, Neelima Mujumdar

25th morning

8 to 10 AM Badminton Singles under19, Semifinals, Final
8:30 to 10:30 Badminton Singles 60+ Semifinals, Final
9 to 11 Badminton Singles 19 to 60 Quarter Final

25th evening

4 to 8 PM Badminton Singles 19 to 60 Semifinals, Final
4 to 8 PM Badminton Doubles Semifinals, Final
6 to 8 PM Badminton Doubles mixed Final